bez-viru-win.svg

Adobe Acrobat Reader

Verze: DC
Naposledy kontrolováno antivirem 27. 3. 2023 14:24
Poslední aktualizace 3. 8. 2021 17:53

Adobe Reader

Adobe Reader je nejpoužívanější aplikace pro práci s PDF, která poskytuje cloudové sdílení, pečlivě vybrané možnosti čtení textu a několik praktických funkcí pro úpravy
Počítač může být vybaven spoustou různých textových editorů, každý s vlastní sadou funkcí pro větší rozmanitost a styly, podporu souborů a zabezpečení. Jedním z nejpopulárnějších a nejbezpečnějších typů souborů je formát PDF (Portable Document Format) a k přístupu k souborům PDF, natož k vytváření, potřebujete specializované aplikace. Je majetkem aplikace Adobe Acrobat Reader, která se díky neustálému vývoji dokázala proslavit a zůstat na špici jiného podobného softwaru.

Reklama
banner_630x105.png

Nové vizuály a cloudové sdílení pro soubory PDF

Aplikace je vybavena zbrusu novou vizuální vrstvou, která sleduje trend plochých dlaždic systému Windows 10 a dělá docela dobrou práci při její implementaci. Tlačítka a nabídky vypadají a působí přirozeně, s intuitivní grafikou a popisy, které je doprovázejí, aby se ubytování stalo procházkou v parku pro nováčky.

S hlavním oknem nahoru lze snadno přistupovat k různým oblastem a nástrojům, což slouží jako řídicí panel a výchozí bod pro otevírání souborů PDF. Pokud si zaregistrujete účet Adobe, můžete se přihlásit a získat přístup k osobnímu cloudu, což usnadní sdílení vašich dokumentů na všech podporovaných zařízeních.

Praktické ovládací prvky pro čtení a navigaci PDF s některými funkcemi úprav

Pravděpodobně jste obeznámeni s běžnými operacemi, jako je otevření dokumentu PDF a nastavení aplikace Adobe Reader jako výchozí aplikace pro přístupné soubory PDF. Po otevření těžíte z působivého množství navigace, prohlížení a některých možností úprav, které lze využít ve svůj prospěch.

Abyste odstranili rušivé vlivy a soustředili se na text zobrazený na obrazovce, můžete skrýt nepotřebné nabídky, přepnout na celou obrazovku a přepínat více režimů zobrazení. Pokud například nemůžete neustále sledovat text (což se kvůli namáhání očí ani nedoporučuje), můžete si nastavit automatickou čtečku, která bude konfigurovat a nechat nahlas mluvit celé dokumenty nebo jen řádky digitální hlas.

Intuitivní možnosti úprav a exportu

Ve výchozím nastavení skrytý v aplikaci Adobe Acrobat Reader lze pro snadný výběr stránky použít boční panel v případě, že chcete rychle přeskočit na konkrétní část PDF. Vestavěný vyhledávací nástroj lze současně použít k okamžité identifikaci konkrétních slov nebo textu. Další skvělá věc na tom je, že můžete lépe definovat kritéria vyhledávání s možnostmi prohledávat samotný dokument nebo vlastní umístění, cílit na slovo nebo frázi a také konfigurovat jemnější nastavení, jako je psaní velkých písmen, záložky a komentáře.

Pokud používáte dokumenty PDF v rámci projektů týmové spolupráce, možná budete chtít vědět, že je lze rozšířit o komentáře kdekoli na stránce. Je také možná manipulace – nikoli pro úpravy textu, ale spíše pro extrahování stejně snadno jako pro výběr a kopírování slov. Totéž platí pro obrázky nebo jakoukoli jinou oblast po přetažení rámečku kolem objektů zájmu.

Pokud jde o export do PDF, běžnou metodou je tisk, kde vám různé možnosti umožňují pečlivě upravit prvky stránky a specifikace. A co víc, dokument lze uložit s jakýmikoli změnami nebo přidat komentáře ve stejném formátu, uložit jako prostý text nebo dokonce doručit e -mailem pomocí nainstalovaného klienta.

Vyvážená čtečka PDF s podporou cloudu

Sečteno a podtrženo, Adobe Acrobat Reader dokáže udržet náskok před konkurencí tím, že s každou aktualizací přináší nové, nové funkce. Počínaje čistým vizuálním designem, širokou škálou možností správy a prohlížení a vysoce intuitivním rozhraním zajišťuje aplikace vše, co potřebujete pro práci s dokumenty PDF.

 

Podobné progamy

Komentáře

2 komentáře k “Adobe Acrobat Reader

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *