bez-viru-win.svg

Hamachi

Verze: 2.2.0.633
Naposledy kontrolováno antivirem 20. 4. 2024 2:24
Poslední aktualizace 16. 9. 2023 15:04

Hamachi LogMeIn je program pro virtuální privátní síť

Hamachi je program pro virtuální privátní síť (VPN), který umožňuje uživatelům vzdáleně přistupovat k počítačům a sítím jako by byli připojeni přímo k nim. Hamachi byl vytvořen společností LogMeIn a byl poprvé uveden na trh v roce 2004. Vytvoří virtuální síť LAN v internetu nejen pro hry

Reklama
banner_630x105.png

Snadno ovladatelné prostředí Hamachi

První spuštění trvá několik sekund, ale pouze proto, že Hamachi potřebuje načíst všechny potřebné soubory, které jsou později potřeba, abyste se mohli buď připojit k existující síti, nebo si vytvořit vlastní. Rozhraní je minimální a uživatelsky přívětivé. Chcete-li si začít užívat jeho funkce, stačí stisknout tlačítko Napájení v horní části obrazovky, přičemž celý proces registrace do sítě se postará Hamachi. Jinými slovy, přidělí vám IP adresu, která vám umožní provádět výše uvedené dvě věci, připojit se nebo vytvořit síť.

Spravujte síť nebo se k ní připojte

Dvě hlavní funkce se zobrazují v hlavním okně, zatímco do nabídky nastavení lze přistupovat pomocí tlačítka možností v horní části obrazovky. Jakmile jste součástí sítě, ať už jako server nebo jako klient, můžete chatovat s ostatními členy a spravovat síť zákazem klientů nebo vytvářet nové správce, takže si můžete být jisti, že k ní mají přístup pouze oprávnění lidé.

V neposlední řadě byste měli vědět, že je docela nenápadný, protože tiše sedí v systémové liště a neobtěžuje vás, pokud nedostanete zprávu od jiného člena sítě. Hamachi pracuje překvapivě rychle, aniž by jakýmkoli způsobem ovlivňoval výkon počítače, i když odvádí tak fantastickou práci. Další dobrá věc na tomto nástroji je, že dokáže udržet věci jednoduché, a to navzdory skutečnosti, že aplikace byla navržena k provádění tak důležitého úkolu. Celkově je Hamachi správnou odpovědí pro všechny uživatele, kteří chtějí vytvářet sítě přes internet, bez ohledu na účel: hraní her, chatování, sdílení souborů nebo jakékoli jiné aktivity.

Funkce Hamachi:

  • Virtuální privátní síť (VPN): Hamachi umožňuje uživatelům vytvořit virtuální privátní síť, která umožňuje propojit počítače a sítě, aby se zdály být jako jeden velký síťový celek. To umožňuje uživatelům vzdáleně přistupovat k počítačům a sítím, aniž by byli fyzicky přítomni.
  • Bezpečnost: Hamachi používá šifrování pro zabezpečení přenosu dat mezi počítači. Toto šifrování zajišťuje, že data jsou chráněna před neoprávněným přístupem.
  • Snadná instalace a konfigurace: Hamachi je snadno instalovatelný a konfigurovatelný. Po instalaci stačí pouze vytvořit účet, přidat počítače do sítě a připojit se k nim.
  • Přenášení souborů: Hamachi umožňuje uživatelům přenášet soubory mezi počítači v síti. To může být užitečné pro uživatele, kteří chtějí sdílet dokumenty nebo obrázky mezi počítači.
  • Správa uživatelů: Hamachi umožňuje spravovat uživatele, kteří jsou připojeni k síti. To umožňuje uživatelům omezit přístup k určitým sítím nebo počítačům a také poskytuje informace o stavu připojení.
  • Multiplatformnost: Hamachi je k dispozici pro operační systémy Windows, Mac a Linux, což umožňuje uživatelům vytvářet sítě napříč různými platformami.

Podobné progamy

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *