bez-viru-win.svg

Stará kalkulačka pro Windows 10

Verze: 1
Naposledy kontrolováno antivirem 20. 4. 2024 2:24
Poslední aktualizace 15. 1. 2021 11:30

Stará kalkulačka pro Windows 10

Rozšířená kalkulace vydaná společností Microsoft, která zahrnuje matematické a konverzní funkce pro oblast, délku, spotřebu a další
Operační systém Windows byl vytvořen s cílem poskytnout uživatelům všechny základní nástroje pro jejich potřeby: k dispozici je multimediální přehrávač, grafický prohlížeč, webový prohlížeč a kreslicí aplikace. Obsahuje také kalkulačku, která má pomoci při řešení jednoduchých matematických operací. Složitější funkce vyžadují software třetích stran, například Microsoft Calculator Plus.

Reklama
banner_630x105.png

Nejjednodušší režim poskytovaný touto aplikací je standardní, který zobrazuje všechna čísla a odpovídající čísla základních operací: sčítání, odčítání, násobení a dělení. Jeden bude také schopen extrahovat druhou odmocninu čísla. Vědecký režim je režim zvolený zájemci o trigonometrické operace, logaritmy nebo exponenciální operace. Microsoft Calculator Plus může navíc zpracovávat hexadecimální, hexadecimální, osmičkové a binární hodnoty, stejně jako stupně, radiány a grady. Třetím režimem poskytovaným softwarem je režim Conversion, který uživatelům nabízí možnost převést širokou škálu jednotek (délka, plocha, energie, teplota, tlak, objem, hmotnost nebo rychlost) na jiné.

Převod měny

Zvláštní typ převodu je měna, kde uživatelé mohou zadat směnný kurz pro každou měnu, kterou chtějí zpracovat. Rovněž si mohou stáhnout nejnovější typy měn z internetu, aby měli jistotu, že na žádnou z nich nezapomněli. Na rozdíl od jiných podobných aplikací je Microsoft Calculator Plus vybaven klávesovou zkratkou, což znamená, že jednoduchá klávesová zkratka může změnit číselný systém bez jakéhokoli dalšího úsilí.

Klasický vzhled

Další výhodou používání aplikace Microsoft Calculator Plus je to, že její režim zobrazení lze změnit na klasický, což poskytuje začínajícím uživatelům PC známé prostředí pro jejich matematické operace. Matematika je komplexní doména s řadou podkategorií a oborů, ale mít komplexní kalkulačku může snížit potíže při práci s trigonometrií, desetinnými místy, velkými čísly nebo hodnotou Pi.

Podobné progamy

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny