bez-viru-win.svg

Avast Free Antivirus

Verze: 2021
Naposledy kontrolováno antivirem 20. 6. 2024 2:24
Poslední aktualizace 31. 8. 2023 19:59

Avast Free Antivirus

Antivirové řešení od vývojáře AVAST Software má mnoho verí a většina uživatelů se ze zřejmých důvodů rozhoduje pro bezplatné vydání. To však neznamená, že je méně spolehlivý. Program obsahuje intuitivní, pokročilé a přizpůsobitelné metody skenování spolu s dalšími moduly věnovanými bezpečnosti počítače.

Reklama
banner_630x105.png

Kompletní a přizpůsobitelný instalační balíček

Instalační program je zcela konfigurovatelný, pokud jde o štíty (pro soubory, e-maily a web), bezpečnostní nástroje a preferované jazyky. Protože je podporován reklamami, nástroj nabízí instalaci nepotřebných komponent třetích stran, ale lze je přeskočit. Mezi bezpečnostní nástroje patří ochrana a vyčištění prohlížeče (např. Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox), aktualizátor softwaru pro ostatní nainstalované programy, vzdálená pomoc pro přístup na jiné počítače, SecureLine pro šifrování připojení pomocí spywaru přes VPN, GrimeFighter pro vyčištění a údržbu systému , Záchranný disk pro nejhorší scénáře s počítači ochromenými malwarem a jednoduchý konektor pro správu, který hlásí stav Avast monitorovacímu softwaru COM.

Moderní a atraktivní rozhraní

Avast je zabalen do příjemného a snadno použitelného rozhraní, které poskytuje rychlý přístup k stavu AV, metodám skenování, nástrojům, přenosným zařízením s nainstalovaným Avastem pro dálkové ovládání (smartphony, tablety), statistikám (historická data v reálném čase, stav komponenty), stejně jako bohatá konfigurační oblast a animovaná ikona zásobníku na základě různých událostí.

Různé režimy skenování s uživatelsky definovaným nastavením

Je možné provést rychlou kontrolu v oblastech, kde je známo, že se malware skrývá, a to dokončením zohledněním celého počítače, pouze v vyměnitelných jednotkách, vlastních adresářích nebo při každém spuštění systému Windows v procesech a službách automatického spuštění. Není nutné měnit žádná nastavení, protože Avast má docela slušnou výchozí konfiguraci. Pokročilí uživatelé však mají možnost manipulovat s možnostmi týkajícími se rootkitů, typů souborů, přesných oblastí skenování, heuristiky, PUP a podezřelých souborů, formátů archivů, akcí při detekci malwaru, priority skenování, zpráv, vyloučení a plánování skenování. Nepotvrzené podezřelé infekce zaslané do karantény mohou být vyšetřovány, aby se rozhodlo, zda je ponechat nebo eliminovat, zatímco zprávy s aktivitami skenování mohou být zkoumány v protokolech.

Další bezpečnostní nástroje

Aktualizátor softwaru automaticky vyhledá aktualizace dostupné pro jiné programy, před použitím je nutné zakoupit SecureLine, součást čištění prohlížeče odstraní panely nástrojů a v případě potřeby obnoví výchozí nastavení prohlížeče, AccessAnywhere vyžaduje účet Avast (zdarma) pro ovládání PC ze vzdáleného umístění a Rescue Disk vytvoří zaváděcí jednotku USB nebo CD s nejnovějšími definicemi virů, které se použijí pro offline skenování a čištění.

Výkon antiviru

Systémové prostředky lze hogovat nebo ušetřit v závislosti na tom, jak rychle chtějí uživatelé skenování dokončit. Je možné deaktivovat souborový systém, poštovní nebo webový štít jedním kliknutím a přizpůsobit nastavení pro každý z nich. Pokud jde o poměr detekce virů, Avast Free Antivirus přináší velmi dobré výsledky, což ho řadí mezi nejlépe hodnocená antivirová řešení na současném trhu. Virové podpisy nástroje lze udržovat v aktuálním stavu pomocí Avast Virus Definitions. Ti, kteří hledají vylepšené funkce zabezpečení, mohou vyzkoušet a / nebo zakoupit Avast Premier, Avast Internet Security nebo Avast Pro Antivirus.

Avast Business Antivirus

Avast Free Antivirus je určený pouze pro osobní nekomerční použití. Pokud chcete Antivirus pro komerční použití nejlepší volbou je Avast Business Antivirus

Pokud hledáte antivir, zkuste antivirové programy z nabídky software.cz

Podobné progamy

Komentáře

3 komentáře k “Avast Free Antivirus

  1. dne 22.4.2021 jsem vám na účet 2534580109/2600 poslal 768,00 Kč jako úhradu zabezpečení na rok
    stále mě chodí meily, abych aktivoval ochranu a zaplatil – mám zaplaceno nebo ne – prosím o vyjádření

  2. dne 02.05.2023 jsem vám na účet 0-5804397309/0800 poslal 768 kč jako úhradu yabeypečení na rok ale stále mě chodí meily,abych aktivoval ochranu a zaplatil, mám zaplaceno nebo ne-prosím o vyjádření. Děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *