bez-viru-win.svg

Audacity

Verze: 2.3.3
Naposledy kontrolováno antivirem 20. 6. 2024 2:24
Poslední aktualizace 12. 5. 2020 9:44

Audacity je jednoduchý audio editor

Zdarma a open-source multi-track Audacity audio editor a rekordér s rozsáhlou podporou pluginů pro efekty, generátory, analyzátory a další, Audacity je open-source, multiplatformový zvukový editor a záznamník, jehož cílem je zpracovat nejpopulárnější zvukové formáty včetně podcastů. Audacity nezklame, pokud potřebujete kus softwaru, který dokáže nahrávat živě, převádět pásky nebo stříhat a mixovat zvuky.

Reklama
banner_630x105.png

Bezproblémové nastavení
Proces instalace probíhá poměrně rychle a nepředstavuje žádné problémy, zatímco rozhraní je příjemné a čisté. Zahrnuje panel nabídek, několik tlačítek a panel, ve kterém lze zobrazit průběh jakékoli nahrané položky. Může to chvíli trvat, než si na to zvyknete, zejména pokud jste s podobným výrobkem nikdy předtím nepracovali. Přesto je zde poskytován nějaký komplexní obsah nápovědy, který vám pomůže při obcházení Audacity.

Rozšíření, která můžete použít, a jednoduché možnosti úprav
Tento nástroj obsahuje podporu pro import, zpracování a export souborů WAV, FLAC, AIFF, AU a OGG Vorbis. Tento software, dodávaný s řadou zásuvných modulů a efektů, vám může pomoci, pokud jde o nahrávání / přehrávání zvuku, mixování skladeb a analýzu spektra. Audacity dokáže nahrávat více kanálů současně při vysoké vzorkovací frekvenci z mikrofonů, zařízení USB nebo Firewire. Jednoduché úpravy zvuku lze provádět pomocí funkcí vyjmutí, kopírování, vložení a odstranění, zatímco smíchání lze dosáhnout z více klipů, zatímco funkce „Draw“ umožňuje měnit jednotlivé vzorkové body.

Účinky na vyladění a použití a provedení zvukové analýzy
Bohatý seznam efektů zahrnuje zpracování šumu, vyrovnávání, basy, horní a dolní propust, jakož i zesilovače, zeslabování a zeslabování, normalizaci, zpětné, echo a phaserové filtry. Do programu lze přidat další efekty, protože podporuje pluginy. V neposlední řadě může provádět bezchybnou zvukovou analýzu pomocí algoritmu založeného na Fourierově transformaci. Frekvence mohou být vizualizovány prostřednictvím zobrazení spektrogramu, zatímco Plot Spectrum umožňuje uživatelům analyzovat frekvence.

Na závěr
Audacity celkově ohromuje celou řadou funkcí v kombinaci se snadným používáním a přístupností. Rychlost zpracování je přinejmenším slušná a výsledky mají vynikající kvalitu zvuku.

Podobné progamy

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *