bez-viru-win.svg

TeamViewer

Verze: 14.2.835
Naposledy kontrolováno antivirem 20. 6. 2024 2:24
Poslední aktualizace 23. 8. 2023 21:07

TeamViewer aplikace pro přístup na vzdálenou plochu

TeamViewer je jeden z předních velmi bezpečných nástroj pro přístup na vzdálenou plochu, tento software denně použije více jak 40 miliónu uživatelů. Teamviewer je zdarma pouze pro osobní použití. Abyste jej mohli použít v komerčním prostředí, musíte si zakoupit licenci.

Reklama
banner_630x105.png

Aplikace TeamViewer využívá RSA kódový klíč 1024 bitů a AES klíč 256-bitů. Pro vzdálené přihlášení je potřeba znát ID a heslo aplikace TeamVieweru, která běží na vzdálen stanici.

Někdy může být nutné, aby uživatelé měli přístup k domácímu počítači, když jsou v práci, i když jde pouze o přístup k několika souborům. Spíše než jít domů, kopírovat soubory na USB flash disk a poté cestovat zpět do práce, můžete nechat domácí počítač zapnutý a získat k němu přístup pomocí TeamViewer.

Vzdálené řízení přístupu pro začátečníky i pokročilé uživatele

Jedná se o intuitivní nástroj, který umožňuje uživatelům vzdáleně se připojit k počítači, prohlížet jeho plochu a pracovat s ním, jako by byl jeho vlastní. Kromě toho se tyto funkce neomezují pouze na profesionály. Uživatelsky přívětivé rozhraní s nimi umožňuje pracovat i začátečníkům i když dříve s vzdálený nepřišli do styku.

Rychlá a jednoduchá konfigurace TeamVieweru

V zásadě, aby bylo možné používat TeamViewer, musí být aplikace nainstalována na oba počítače zapojené do připojení a každý z nich získá jedinečné ID a heslo. Kdykoli uživatelé chtějí získat kontrolu nad druhým počítačem, musí pro okamžité připojení zadat odpovídající ID a heslo. Existuje také možnost použít bezobslužný přístup. Jinými slovy lze nastavit dálkový ovladač, zahájit přenos souborů nebo přistupovat k VPN s kýmkoli na světě.

Pořádejte schůzky a prezentace

Další využití tohoto programu je nastavení prezentace, ke které může přistupovat více uživatelů současně. Zároveň jim udělit oprávnění „jen pro čtení“, takže nemohou na hostitelské ploše nic ovládat. Samozřejmě lze tato oprávnění upravit, aby měli větší kontrolu. Software TeamViewer navíc umožňuje uživatelům vytvořit si seznam počítačů, které budou na dálku automaticky ovládat, spravovat je a dokonce si vyměňovat okamžité zprávy nebo provádět videohovory nebo telefonní hovory. Odborníci se mohou ponořit do široké škály předvoleb přizpůsobení, aby mohli nastavit klávesové zkratky, aktivovat Wake-on-LAN na počítačích a zapnout je bez pomoci vzdáleného uživatele atd.

Varianty předplatného programu TeamViewer

Varianty předplatného programu TeamViewer pro komerční využití naleznete zde : Varianty předplatného pro TeamViewer.

Doporučujeme pro firemní použití TeamViewer Business.

Podobné progamy

Komentáře

2 komentáře k “TeamViewer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *