bez-viru-win.svg

Bulánci

Verze: 1.8
Naposledy kontrolováno antivirem 20. 6. 2024 2:24
Poslední aktualizace 21. 2. 2023 19:35

Bulánci je akční multiplayerová hra

Bulánci je jedna z nejoblíbenějších deskových her v České republice. Hra byla vytvořena v roce 1994 a od té doby se stala oblíbenou zábavou pro celou rodinu. V této hře si hráči mohou vyzkoušet své strategické a taktické schopnosti, stejně jako své štěstí a intuici. V tomto článku se podíváme na základní pravidla hry Bulánci a na to, proč je tato hra tak oblíbená.

Reklama
banner_630x105.png

Bulánci je desková hra pro dva až šest hráčů. Hráči si vybírají barvu svých koulí a poté se snaží poslat své koule do brány na druhém konci hrací plochy. Hráč, který jako první pošle všechny své koule do brány, vyhrává hru.

Hrací plocha Bulánců je rozdělena na různé zóny, včetně startovní zóny, cílové zóny a různé překážky, které musí hráči překonat, aby se dostali k bráně. Hráči si střídavě házejí koulemi a snaží se umístit své koule co nejblíže k bráně. Pokud hráčova koule skončí v cílové zóně, může hráč pokračovat v házení další koule, dokud nevyšle všechny své koule do brány.

Bulánci jsou jednoduchá hra, kterou mohou hrát lidé všech věkových kategorií. Hra vyžaduje určitou míru strategického myšlení a taktického plánování, stejně jako schopnost odhadnout sílu a směr házení koule. Nicméně, hra není tak náročná, aby vyžadovala velké množství tréninku nebo zkušeností, což z ní činí ideální zábavu pro rodinné setkání nebo přátelskou soutěž.

Bulánci jsou také velmi přizpůsobiví. Existuje mnoho variant této hry, včetně různých druhů hrací plochy a různých pravidel. To znamená, že hráči mohou měnit pravidla a hrací plochu, aby si vytvořili své vlastní zážitky z hraní.

V roce 2003 autoři připravili anglickou verzi hry s názvem Combat Pillows a distribuovali ji do světa prostřednictvím digitálních klíčů. V roce 2009 vydali českou verzi hry v Javě pro tlačítkové mobilní telefony. V roce 2016 autoři připomněli 15 let od vydání hry, při té příležitosti založili Facebook Bulánci a připravili limitovanou edici triček.

 

Editor hry

V roce 2005 autoři zveřejnili další oficiální verzi hry a také editor vlastních map Bulánci

Autoři hry

Jaroslav Wagner

Design, grafika a animace

Radek Matějka

Zdrojový kód hry

Lubor Kopecký

Hudba a zvuky ve hře

Podobné progamy

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *