bez-viru-win.svg

Sketchpad

Verze: 1.0
Naposledy kontrolováno antivirem 11. 12. 2023 13:24
Poslední aktualizace 21. 2. 2023 15:33

Geometrické kreslení to je Sketchpad 

Sketchpad je počítačový program pro tvorbu a úpravu vektorových grafik. Tento software byl poprvé představen v roce 1963 a patří mezi první programy, které umožňují interaktivní kreslení pomocí počítače. Sketchpad byl vyvinut Ivanem Sutherlandem v rámci jeho doktorské práce na Massachusettském technologickém institutu.

Reklama
banner_630x105.png

Sketchpad je velmi inovativní program, který umožňuje uživatelům vytvářet geometrické tvary a přizpůsobovat je různým potřebám. Program umožňuje uživatelům vytvářet linie, křivky, kružnice, elipsy, čtverce, obdélníky a další geometrické tvary. Tyto tvary lze poté přizpůsobit pomocí různých nástrojů pro úpravu, jako jsou například nástroje pro změnu velikosti, rotaci, posunutí, zakřivení a další.

Sketchpad také umožňuje uživatelům pracovat s různými vrstvami, což umožňuje snadné úpravy a úpravy celkového designu. Uživatelé mohou také přidávat text a další prvky do svých návrhů.

Další výhodou Sketchpadu je jeho schopnost pracovat s matematickými funkcemi, což umožňuje uživatelům vytvářet složitější geometrické tvary a provádět matematické výpočty v reálném čase. Program také umožňuje uživatelům vytvářet animace a interaktivní grafiku, což dává uživatelům možnost vytvářet návrhy, které jsou nejen esteticky pěkné, ale také funkční.

Sketchpad je nástroj, který najde své uplatnění v mnoha oblastech, jako jsou například architektura, strojírenství, design interaktivních systémů a další. Program je velmi užitečný pro profesionály, ale také pro studenty, kteří se učí základům vektorové grafiky a matematických funkcí.

Celkově lze říci, že Sketchpad je velmi užitečný a inovativní program, který umožňuje uživatelům vytvářet složité návrhy a provádět matematické výpočty v reálném čase. Program je k dispozici pro operační systémy Windows, macOS a další.

Podobné progamy

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *